FALL SPORTS 2019

FALL SPORTS 2019

Senior Boys Volleyball
Roster
:  Carl Alferes (10), Vicson Ayeona (10), Josh Bucu (12), Vincent Bucud (11), Nathan Cheung (10), Carlo Derigay (11), Mark Forrester (10), Renz Arian Ibarra (12), Alan Lu (12), Sheldon Acosta (12), Jacob Morillo (12), Patrick Palomo (11), Aster Quenano (12), RJ Sevilla (12), Jacob Soriano (11)

Coach:  Earl Lagos
SponsorMr. I. Lau (223)

Printable Schedule-VB-SrBoys

Senior Girls Volleyball
Roster
:  Kidnher Acosta (12), Keona Aguilar (11), Gabrielle Cuaresma (10), Jennyfer DeGuzman (10), Katrina Escobal (10), Romlyne Gascon (12), Rachel Labrador (11), Fasica Mehatebe (12), Alyssa Pamaong (10), Alexa Placencia (12), Talia Smith (9), Katie Spence (10), Phina Tu (10), Hannah Whitty (12), Emily Wiley (10)

Manager: Nikki Espiritu (11), Anna Eide-Stamiris (11), Janelle Gengania (10), Serena Taing (10)

Coach:  Jenina Pascua. Christine Lagos, Jamina Sawal, Rex To
Sponsor:  Mr. P. Lee (115)

Printable Schedule-VB-SrGirlsTier2

Juvenile Girls Volleyball
Roster:  Mia Boyes Galeana, Faith Briones, Katelyn Fernandez, Aaliyah Ferrer, Christine Le, Sophia Lezada, Stephanie Nitcha, Kaylie Penolio, Donna Pimentel, Angela Robles, Queenie Salazar, Zaira Sanalila, Stefani Santoya, Ashley Valdez

Manager:  Jhingkie Ayala, Bella Dhaliwal, Amrit Thind, Jamille Vicente

Coach:  Kayla Fernandez
Asst Coach:  Edlyn Estepa, Kymberly Tabal
Sponsor:  Ms. S. Birkenhead (Counselling)

Printable Schedule-VB-JuvGirls

Bantam Girls Volleyball
Roster:  Isabel Ancheta, Avneet Aulakh, Elanie Ayeona, Danica Bagarinao, Just Bering, Jeca Castillo, Janelle Castro, Priya Chauhan, Rachael Forrester, Zandy Mae Gallardo, Rain Gascon, Ravleen Gill, Larissa Glowacki, Eliezel Valdez, Madhavi Soni

Manager:  Kyle Asto, Linard Gascon, Romana Toro

Coach:  Jessica Dahan, Ms. M. Chin (120)

Printable Schedule-VB-BtmGirls

Senior Boys Soccer
Roster:  Adolfo Bermudez Fernandez (12), Harvi Bhullar (10), Salomon Campos (12), Diego Foot Epp (10), Jacob Herra Palma (11), Samuel Janzen (11), Kirtan KC (10), Haroon Khan (10), Sahib Lohcham (12), Carl Mavilla (12), Jujhar Minhas (11), Khaled Nemouchi (11), Noah Neufeld (11), Henry Nguyen (11), Luigi Perri (11), Manraj Singh (10), Mitchell Spence (12), Tyson Thomas (10)

Managers:  Lovely Dahan (10), Melissa Dihn (10), Jonathan Ponce (10), Rajneet Sandhu (10)

Coach:  Mr. T. Hoffmann (Main Gym/302), Ms. T. Ink (116)

Printable Schedule-SOC-SrBOYS

Juvenile Boys Soccer
Roster:  Nimrat Batra (8), Simon BC (9), Parwaan Brar (9), Eliseo Campos (9), Eli Janzen (9), Karan Jhanji (9), Gideon McCarty (9), Karm Moore (9), Amitesh Pant (9), Francesco Paredes (8), Hemadri Paul (9), Lucky Rana (9), Gurshan Randhawa (8), Kabir Thaper (8), Dayton Tran (9), Jacob Valinho (9), Samuel Wornell (9)

Coach:  Mr. T. Emanouilidas (302), Mr. D. Hamar (111)

Printable Schedule-SOC-JuvBOYS

CO-ED Cross Country Team
Junior Roster:  Keegan Bateman (10), Oliver DeVries (10), Dylan Dueck (10), Ena Favila (10), Katie Spence (10), Gabe Stringer (8), Sam Stringer (10), Serena Taing (10), Kyle Yabut (10)
Senior Roster:  Rhea Dayal (11), Nick Faulkner (12), Sam Jukes (12), Eric Lee (12), Carl Mavilla (12), Jennifer Mejia-Jose (12), Justin Ng (12), Akanksha Shrestha (12), Mitchell Spence (12), Gazal Sra (12)

Coach:  Ms. T. Haysom (South Gym), Ms. T. Laumen (122)

XCountrySchedule

Aquatics Team
Roster:  Ronan Livesey

Coach:  Ms. Z. Higgs (Kitsilano)